METAL SEKTÖRÜ


Metal hazırlama ve işleme, galvanizleme, elektrolitik kaplama, metal renklendirme, çinko kaplama, su verme-sertleştirme, iletken plaka imalatı, akü imalatı, metal taşlama ve zımparalama tesisleri, metal cilalama ve vernikleme tesisleri, laklama-boyama, demir ve demir dışı dökümhane ve metal şekillendirme ve benzerleri sektörleri içerisinde barındıran metal sektörünü yüksek kapasitede hizmet vermektedir.

Metalin kullanım alanı teknolojik gelişmelerin de hızının yüksek olması sonucu artmaktadır. Bu da atık miktarını, hem su hem de katı atık anlamında arttırmaktadır. Kullanılan suyun içeriğinde ağır metallerin fazla olması suyun hem tehlike arz edebilecek nitelikte olmasına yol açmaktadır. Arıtılmadan deşarj edilmesi halinde ekosistemde birçok çalıya ve insanlara zarar verebilmektedir. Arıtma için metal sektöründe çoğunlukla fiziksel ve kimyasal arıtma kullanılmakta, biyolojik arıtma atıksu karakterizasyonu arıtma için uygunsa tercih edilebilmektedir.

Firmamız sektörlerin alt birimlerini inceleyerek atıksu karakterizasyonuna göre en uygun mühendislik çözümlerini sunmakta ve AR-GE çalışmaları da yürütmektedir.


Metal sektörü üzerine çalışmalarımız